Güneş panelleri, güneş ışığını fotovoltaik hücrelerle absorbe ederek, doğru akım (DC) enerjisi üretir, üretilen bu enerji inverter teknolojisi yardımıyla kullanılabilir alternatif akım (AC) elektriğine dönüştürerek çalışır. Üretilen elektrik evin elektrik panosundan geçer ve elektronik cihazlarınıza güç sağlamak için uygun şekilde dağıtılır. Güneş panelleri tarafından üretilen fazla elektrik, elektrik şebekesine iletilir.

Güneş Paneli ve Montaj Yapısı

Tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak için güneş panelleriniz, bölgenizdeki güneş ışığı saatlerine ve enerji ihtiyaçlarınıza göre çatınızdaki stratejik konumlara yerleştirilir.

Montaj elemanları, güneş panellerini çatınıza sabitler. Yatırımınız için yüksek kaliteli montaj elemanları son derecede önemlidir. Kurulum güvenli ve emniyetli olmalıdır.

Evirici

Panelleriniz çok fazla güneş ışığı yakalasa da, kurduğunuz invertörün türü ve boyutu, dönüştürülebilen güneş enerjisiyle oluşan elektrik miktarı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

İnvertörü sisteminizin "beyni" olarak düşünebilirsiniz. Birçok kişi panellerin en önemli unsur olduğunu düşünür, ancak onlara ne yapacaklarını söyleyen invertördür. Bu, onu güneş sisteminizde dikkate alınması gereken en önemli bileşenlerinden biri yapar.

Kablolar, Bağlantı Ekipmanları ve Data İzleme

Tıpkı herhangi bir elektrik sisteminde olduğu gibi, güneş sistemi bileşenlerinizi birbirine ve invertörünüzü ana panonuza bağlamak için kablolara ve bağlantı ekipmanlarına ihtiyaç vardır.

Ayrıca, sisteminizin performansını izlemenize ve anlamanıza yardımcı olacak izleme yazılımlarına sahip olacaksınız. Bu bilgiler, güneş enerjisi üretiminizi, kullanımınızı ve öz tüketimi nasıl optimize edebileceğinize yardımcı olacaktır.

SOLARTEC ile
Bireysel GES Yatırımınızı Yapın

DOĞRU PROJE DOĞRU UYGULAMA

Yaşam alanımızın önemli bir kısmında karşımıza çıkan elektrik enerjisi kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.
Her geçen gün artan elektrik ihtiyaçları ile karşılaştığımız yüksek maliyetler güneş enerjisi panellerinin ürettiği faydayı daha da önemli bir hale getirmektedir. Sonsuz güneş enerjisinden aldığımız yenilenebilir enerjiyi, güneş enerjisi panelleri sayesinde, temiz ve doğa dostu elektrik enerjinizi üreterek, dünyada tükenme noktasına gelen sınırlı enerji kaynaklarının korunmasını sağlayabilir, doğayı korumaya destek olabilirsiniz. Ayrıca tüketicisi olduğunuz elektrik enerjisinin artık bir üreticisi olabilir ve ihtiyaç fazlası üretilen elektrik enerjinizin elektrik dağıtım şirketine satışı ile ek bir kazanç sağlayabilirsiniz. Solartec enerji olarak güçlü tecrübemiz, uzman ekibimiz ve etkin mühendislik çözümlerimizle sizlere hizmet sağlamaktan gurur duyarız.